Риболовля на лина. Як, коли і на що ловити


18.05.2020

Риболовля на лина. Як, коли і на що ловити

Не знаючи, коли починає клювати лин, особливостей поведінки риби, рибалка просто приречена на провал. Лин є вкрай обережною рибою, яка схильна плавати лише в перевірених місцях. У запресованих водоймах вона ефективно уникає гачків і є вкрай рідкісною здобиччю у більшості рибалок. Щоб зловити лина, важливо підготувати правильну снасть, зробити прикормку (краще власноруч), виявити увагу при виборі місця ловлі і обов'язково дотримати маскування.

ОСОБЛИВОСТІ ПОВЕДІНКИ ТА ХАРЧУВАННЯ ЛИНА

Найуспішнішою обіцяє вийти рибалка при прогріванні води до 15 °С і вище, коли навесні вже починає клювати лин особливо активно. Взимку риба впадає в сплячку, її не впіймати на вудку будь-якого типу. Прокидаючись і виходячи з анабіозу, вона починає добре клювати. У вилові бажаної здобичі багато що залежить від температури води, так як лин є тепло-любивою рибою, вона не прокидається раніше початку активного росту зелені на дні водойми.

Весняна ловля триває до відходу риби на нерест, цей період також пов'язаний з температурою води. Зазвичай періоди нересту наступають після прогрівання води до 20 °С і утримання температури протягом 3-7 днів.

У нерестовий період і після нього активного клювання очікувати не варто. Хороше клювання настає після тривалого відпочинку риби, коли вона відновить сили, прийшовши з нерестовища. Лінь часто трапляється на гачок під час жору (приблизно кінець літа), риба починає відновлювати втрачені калорії за нерест.

Линь є малорухомою рибою, яка дуже любить тепло. При виборі місця проживання знаходиться поблизу с берегом в придонних шарах води. Часто водиться на мілководді з мулистим дном, сильно зарослих водоростями, очеретом або рогозою. Велику частину часу проводить на глибині понад 2 м., куди падають сонячні промені. Всеїдна риба веде осілий спосіб життя, не змінює місце проживання протягом усього життя. Харчується їжею на дні водойми, вишукує її серед мулу поруч з «домом».

Повністю зрілі риби мають вагу 3-4 кг., але набір маси відбувається повільно. Спочатку риба водиться зграями, але в міру дорослішання і досягнення середніх розмірів особини відокремлюються і починають жити поодинці. Навіть великі лини збиваються в зграї при наближенні холодів, вони перестають харчуватися і шукають місце для зимівлі в мулистому дні. Якщо рівень води взимку різко падає, риба гине через тиск від льоду.

Особливості ловлі лина безпосередньо залежать від сезону:

Весна/літо: кращі місця для ловлі - невеликі річки і ставки з зарослим дном, з великим вмістом мулу. Тримається біля місць, де гріє сонце. Харчується в вечірній і ранковий час, тоді ж починає активно клювати.

Осінь: можна ловити линів виключно в першій половині сезону, коли вода охолоне, клювання припиняється. На початку листопада риба повністю завмирає і опускається на дно.

Зима: рибалка неефективна.

Харчується лин в природних умовах молюсками, хробаками, всілякими личинками, комахами, але також їсть рослинні корми: пагони і коріння рослин. Найлегше визначити знаходження здобичі за бульбашками повітря. Пересуваючись і розмиваючи мул з дна, бульбашки неминуче піднімаються на поверхню води. Найпростіше виявити лина в ранковий і вечірній час в тиху погоду.

КРАЩІ НАЖИВКИ І ПРИМАНКИ ДЛЯ ЛОВЛІ ЛИНА

Незважаючи на складність упіймання даної риби, практично всі рибалки знають, на що ловити лина. Однозначна відповідь, на що краще клює лин - на хробака. Серед усіх видів черв'яків в ролі наживки і приманки на лина краще йде земляний черв'як. Рекомендуємо використовувати в якості насадки хробаків, викопаних поряд з водоймою, це природний корм здобичі, на який вона краще реагує.

Якщо планується ловля лина на фідер, в заздалегідь приготовлену прикормку для риби вноситься той же тваринний корм прямо на водоймі. Неважливо, що викопаний черв'як виглядає неважно, він набагато ефективніше купленого варіанту.

Причина ефективності приманки полягає в тому, що під час паводку черви змиваються течією, де лин ними ласує. Риба звикає до смакових якостей і запаху приманки і добре реагує на неї. Є й інші насадки, елементи прикормки на лина, але вони всі поступаються місцевим хробакам.

Відносно популярні для ловлі лина такі приманки: опариш, земляний черв'як, мотиль, тісто/хліб, кукурудза.

Важливо! Вибираючи снасті для ловлі цієї обережної риби, краще віддавати перевагу поплавковим або фідерним вудилищам. Поплавкова ловля - це найпростіший і один з найбільш результативних способів полювання на лина.

ЯК ВИБРАТИ ПРИМАНКУ В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД МІСЦЯ ЛОВЛІ ЛИНА

Не можна точно сказати, де ловити лина, так як риба є непередбачуваною, періодично зустрічається в найнесподіваніших місцях. Там, де клює лин, переваги здобичі можуть відрізнятися в залежності від рельєфу дна і навколишньої флори.

Що потрібно враховувати при приготуванні сумішей:

- в невеликих ямах з заростями очерету, латаття і т. д. лин схильний харчуватися активніше. В подібних місцях в ролі приманки і прикормки підходить практично будь-яка наживка: звичні хробаки, мотиль і опариш, а також мідії, равлики, креветки. Важливо враховувати обережність риби, з глибини менше двох метрів лин здатний розгледіти рибалку і припинити харчування. Йдучи на лина, рекомендуємо дотримуватися тиші, звуки насторожують здобич;

- на великій глибині здобич харчується виключно донною їжею, серед якої опариші і черви. Безглуздо закидати равликів і креветок, вони злізуть з гачка під час закидання.

Зловити рибу легше в прохолодну погоду з невеликим вітром, в штиль у неї хороша видимість, висока ймовірність виявлення рибалки. Рекомендуємо вибирати місця риболовлі з великою кількістю рослинності, це найперспективніше місце ловлі.

ВИБІР ПРИМАНОК В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД СЕЗОНУ

Сезонні особливості лина потрібно враховувати при виборі приманок.

Весна: оведеться визначати, чи клює лин в квітні в вашому регіоні, досвідченим шляхом, використовуючи тваринні приманки. Якщо період, коли клює лин весною, припадає на квітень, краще використовувати всіляких комах, равликів, черв'яків і п'явок. Після серії не результативних рибалок у рибалки з'являється питання, на що клює лин в травні, вся справа у включенні в раціон рослинних кормів.

Літо: нескладно дізнатися, на що клює лин влітку, просто взявши з собою кілька різних приманок: горох, тісто, картопля, черви, п'явки. Іноді здобич клює виключно на рослинні приманки. У запресованих рибалками водоймах лин схильний харчуватися лише однією принадою, на інші може зовсім не реагувати.

Осінь: у міру похолодання риба йде на глибину - близько 3-4 м. У товщі води коливання температури практично відсутні. Зараз рибалка менш результативна, але ще можлива з використанням п'явок, черв'яків, опаришів і різних штучних приманок з ароматизаторами. Клювання частіше виявляється щасливими під час потепління. Неможливо виловити бажану здобич при зниженні температури до 10 °С або в дні з сильним вітром;

Зима: у зимовий час лин спить, єдиний шанс його зловити - дочекатися відлиги. У теплу зиму можлива ловля на осінні приманки, найкраще йде на мотиля.

Ловля лина весною на поплавкову вудку - це найперспективніший і простий спосіб риболовлі.

ПРИГОТУВАННЯ ПРИМАНОК НА ЛИНА

Правильна приманка і підгодівля для лина - це запорука уловистої риболовлі. Є кілька ключових правил приготування насадок:

- краще брати хробака прямо з водойми;

- якщо приманка вимагає додавання води (тісто, картопля, горохові суміші), рекомендуємо брати її тут же;

- для посилення аромату від приманки використовуються ароматизатори, що імітують запах хробака;

- безглуздо експериментувати з наживками, яких немає в природному раціоні риби. В окремих водоймах крім стандартних насадок використовуються: личинки короїдів (якщо поблизу ростуть дерева, які затоплюються під час паводку), бабок, мурах, а також шитики, молюски та різні комбінації перерахованих принад;

- в якості ароматизатора активно використовується мед, кислий сир.

Незважаючи на обережність лина, його зловити цілком реально, якщо знати особливості поведінки риби. При належній обережності, правильному виборі приманки і точному визначенні рибного місця, лин з великою часткою ймовірності стане здобиччю рибалки.


Читайте також:

  ІНТЕРАКТИВНА КАРТА НЕРЕСТОВИЩ НА ВОДОЙМАХ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ 2020


  З ПЕРШОГО КВІТНЯ 2020 РОКУ НА ЖИТОМИРЩИНІ ВСТАНОВЛЕНО НЕРЕСТОВУ ЗАБОРОНУ


  З початку нерестової заборони на телефон "гарячої лінії" рибоохоронного патруля Житомирщини надійшло 68 звернень
З початку нерестової заборони на телефон "гарячої лінії" рибоохоронного патруля Житомирщини надійшло 68 звернень У режимі консультування громадян та фіксації звернень щодо порушень Правил рибальства в Житомирському рибоохоронному патрулі функціонує цілодобова телефонна «гаряча лінія»: (067) 414 60 74. Так, з початку весняно-літньої нерестової ... >>>

  Заборона вилову водних біоресурсів на річках закінчилась!, - Житомирський рибоохоронний патруль
Заборона вилову водних біоресурсів на річках закінчилась!, - Житомирський рибоохоронний патрульДо уваги рибалок! Відсьогодні, тобто з 21 травня 2020 року на річках дозволено любительський і спортивний лов риби відповідно до правил рибальства. А саме: з берега або з човна, вудками всіх видів із загальною кількістю гачків не більше ... >>>

  Важливо: офіційна заява щодо ВИКРИТТЯ незаконного видобутку риби на території Кременчуцького водосховища
Важливо: офіційна заява щодо ВИКРИТТЯ незаконного видобутку риби на території Кременчуцького водосховища В понеділок, 18 травня 2020 року з’явилася інформація про те, що поліція Черкащини затримала колишнього правоохоронця і його спільників, які займалися незаконним рибним промислом на території Кременчуцького водосховища. З метою ... >>>

  Порушник завдав майже 10 тис. грн збитків, - Житомирський рибоохоронний патруль
Порушник завдав майже 10 тис. грн збитків, - Житомирський рибоохоронний патруль 17 травня 2020 року Житомирський рибоохоронний патруль викрив грубе порушення Правил рибальства.  Близько 9 години виявлено порушника, який здійснював вилов риби забороненими знаряддями – трьома лісковими сітками (75 метрів). У ... >>>

  А що ви знаєте про рибу лин?
А що ви знаєте про рибу лин? Лин (Tinca tinca) —риба родини коропових. Широко розповсюджений у прісних водоймах Євразії. Назву риба отримала швидше за все внаслідок здатності на повітрі «линяти»: спійманий лин вкривається великими чорними плямами внаслідок відшарування ... >>>

  Держрибагентство запрошує підприємців галузі подавати заявки на здійснення промислу в зоні дії ККАМЛР у сезоні 2020-2021 років
Держрибагентство запрошує підприємців галузі подавати заявки на здійснення промислу в зоні дії ККАМЛР у сезоні 2020-2021 років Відповідно до повідомлення Комісії зі збереження морських живих ресурсів Антарктики (далі – ККАМЛР) держави-члени ККАМЛР мають можливість подати заявки на здійснення промислової діяльності в зоні відповідальності ККАМЛР у ... >>>


Документы: 1-8, 9-16, 17-24, 25-32, 33-40, 41-48, 49-56, 57-64, 65-72, 73-80, 81-88, 89-96, 97-104, 105-112, 113-120, 121-128, 129-136, 137-144, 145-152, 153-160, 161-168, 169-176, 177-184, 185-192, 193-200, 201-208, 209-216, 217-224, 225-232, 233-240, 241-248, 249-256, 257-264, 265-272, 273-280, 281-288, 289-296, 297-304, 305-312, 313-320, 321-328, 329-336, 337-344.

Управління Державного агентства рибного господарства у Житомирській області

Адреса: 10005, м. Житомир, пров. Гуйвинський, 6

тел.:+38 (067) 414-60-74 , тел/факс:+38 (0412) 24-57-81 тел/факс:+38 (0412) 24-57-61

E-mail: zht.rp@darg.gov.ua

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

ДАРГ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

f y t t